1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ
BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ

BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ

Grev kapıda;

A+A-

 

Kamu-İş, Toprak Ürünleri Kurumu’nda (TÜK) pazartesi günü bir günlük uyarı grevi yapacak.

Kamu-İş Genel Sekreteri Erdoğan Özkan’ın verdiği bilgiye göre, Kamu - İş Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda gerçekleştirilecek grev, 28 Eylül pazartesi 08.00 – 15.30 saatleri arasında yapılacak.

Özkan, uyarı grevine, TÜK’ün tüm birimlerinde ve 2008 Mart ayında alınan Bakanlar Kurulu kararı ile Maliye Bakanlığı’nın, devletin diğer kurumlarında görevlendirdiği TÜK personelinin gideceğini kaydetti.

Erdoğan Özkan grev gerekçesini şöyle açıkladı:

“2014 Haziran ayı itibariyle TÜK Yönetim Kurulu ve TÜK Müdür Vekili ile başlatılan terfi ve çalışanların diğer özlük hakları çalışmaları sonuçlanmasına, mutabakat sağlanmasına rağmen herhangi bir uygulama yapılmamıştır. Sayın bakanın da müdahil olduğu bu toplantılarda uygunluk beyan etmesine karşın, sorunlar giderilmemiştir.

Toprak Ürünleri Kurumu çalışanlarının, işleri son derece zor, riskli ve kalıcı hastalıklar bırakılabilen işlerdir. Çekmekte oldukları baremleri ise devlet işçisinin baremlerinin aynıdır. Ancak devlette yapılan düzenli terfiler, Toprak Ürünleri çalışanlarını çok geride bırakmıştır.”

Özkan, Toprak Ürünleri personelinin terfilerinin uzun zamandan beridir yapılmadığını ve özlük haklarının da uygulanmadığını savunarak, bu işlemlerin yapılmamasının çalışanlara çok büyük mağduriyetler getirdiğini kaydetti.

Tüm bunları dikkate alan Kamu-İş’in, çalışanların haklarının tırpanlanmasını engelleyeceğini belirten Özkan, eyleme katılan personelin, sendikanın organize ettiği araçlarla Lefkoşa Sendika Merkezinde toplanacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.