1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KAŞIKLA VERİP, KEPÇE İLE GERİ ALMAKTIR BU...
KAŞIKLA VERİP, KEPÇE İLE GERİ ALMAKTIR BU...

KAŞIKLA VERİP, KEPÇE İLE GERİ ALMAKTIR BU...

ASGARİ ÜCRETE SERT TEPKİ

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, milletvekili maaşlarına 500 TL artış yapan hükümetinin, 1560 TL olan asgari ücrete 115 TL artış yaptığını  savunarak bu duruma tepki gösterdi.

Korkmazhan konuyla ilgili olarak yaptığı  yazılı açıklamada,  “Neredeyse her gün gerçekleştirilen yeni zam ve vergiler ile hayatı pahalılaştıran CTP-BG/DP-UG hükümeti kaşıkla verip, kepçe ile geri almaktadır” dedi.

Korkmazhan, maaş ve ücretleri hayat pahalılığı karşısında koruyan ve fiyat artışlarıyla doğru orantılı olarak artmasını sağlayan eşel-mobil sisteminin uygulamaya konması ve asgari ücretin insanca yaşama olanak sağlayacak düzeye çekilmesini talep etti.

“Özel sektör çalışanları örgütsüz, sosyal ve iş güvencesiz koşullarda, sömürünün en ağırına maruz kalmaktadırlar. Dolayısı ile hükümet özel sektörde sendikalaşmanın önünü açıp çalışanların sosyal kazanımları için örgütlenmelerine olanak sağlayacak yasal düzenlemeyi de biran önce meclisten geçirmeli ve kuralsız çalışma yaşamına bir son vermelidir” diyen Abdullah Korkmazhan, BKP’nin çalışanların ve emekçi kesimlerin yanında olduğunu, asgari ücretin insanca yaşama olanak sağlayacak bir düzeye getirilmesi, sendikalaşma, daha iyi iş ve yaşam koşullarının sağlanması için mücadeleye devam edeceğini belirtti.

TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.